Canva Web 2.0 Aracına Merhaba

Canva, kullanıcıların sosyal medya grafikleri, sunumları, posterleri ve diğer görsel içerikleri oluşturmasına olanak tanıyan bir grafik tasarım platformudur. Web’de(bilgisayarda web tabanlı kullanılır) ve mobilde uygulamasını cihazınıza kurarak kullanabilirsiniz. Milyonlarca resim, yazı tipi, şablon ve içeriği barındırır.

Kullanıcılar, bir çok profesyonel tasarlanmış şablon arasından seçim yapabilir, tasarımları düzenleyebilir ve sürükle ve bırak ara yüzü ile kendi fotoğraflarını, videolarını ya da ses dosyalarını yükleyebilir. Çalışma ekipleri oluşturup ortak çalışmalar da yapabilirsiniz. Platformun bir çok özelliği ücretsizdir, tam kullanım için Pro üyelik alınmalıdır.

Avustralya’da merkezi bulunan Canva’nın 2019 yılı itibarıyla, 3.2 milyar dolarlık bir değere ulaştı ve 190 ülkede 20 milyondan fazla kullanıcısı vardır. (kaynak: vikipedia, metinde bilgebt.com eklentileri de yapılmıştır.)


Canva’ya Erişim ve Üye Olmak

www.canva.com adresini internet tarayıcısına yazarak ya da adrese tıklayarak siteye girebilirsiniz.

Sağ üstteki “Kaydol” veya ortadaki “Ücretsiz Kaydol” ile aşağıdaki görüntü gelir.

“E-Posta ile devam et” seçeneğini kullanırsanız ePosta girişli adım adım kayıta gider. Ben özellikle “Google ile devam et” seçeneğini öneriyorum. Önerdiğim seçenek ile Google hesabınıza bağlı bir Canva hesabı oluşturmuş olursunuz.

Üye olup giriş yaptıktan sonra “Şablonlar menüsünden” ya da “Tasarım oluşturun” menüsünden üretmek istediğiniz içeriği seçip başlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.