
TYMM Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi Yeni Müfredatı haftalık ders içerikleridir. İlgili hafta içeriğini görmek için haftanın başlığına tıklamanız yeterlidir.
Not: Eski müfredata ait içerikler için tıklayınız
2.DÖNEM İÇERİKLERİ
19.HAFTA /// BİLİŞİM ETİĞİ /// 2-6 Şubat 2026
Tema 4: BİLİŞİM ETİĞİ VE SİBER GÜVENLİK
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.4.1. Bilişim etiği kural ve ilkelerini yorumlayabilme
- “Bayrak Sevgisi” Dijital Yapboz Etkinliği
- Ek çalışma – Paint ile Türk Bayrağı Çizmek
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Bilişim Etiği
- Hikaye Tamamlama Etkinliği
- TYMM BTY 5.Sınıf 19.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Cümle Tamamlama
- Farklılaştırma Destekleme – Bilişim Etiğine Uymazsak Ne Olur?
- TYMM BTY 5.Sınıf 4.Tema Ders Planı
20.HAFTA /// SİBER GÜVENLİK /// 9-13 Şubat 2026
Tema 4: BİLİŞİM ETİĞİ VE SİBER GÜVENLİK
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.4.2. Dijital ortamlarda gizlilik ve güvenlik önlemlerini yönetebilme
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Gizlilik ve Güvenlik
- Araştırma Etkinliği – Gizlilik ve Güvenlik Sunumu Hazırlıyoruz
- TYMM BTY 5.Sınıf 20.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Canva üzerinde bu haftaki konu için afiş çalışması yapılır.
- Farklılaştırma Destekleme – Gizlilik ve Güvenlik Anagramı
- TYMM BTY 5.Sınıf 4.Tema Ders Planı
21.HAFTA /// YAPAY ZEKA UYGULAMALARI /// 16-20 Şubat 2026
Tema 5: YAPAY ZEKA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.5.1. Yapay zekâ uygulamalarını sınıflandırabilme
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Yapay Zeka Uygulamaları
- TYMM BTY 5.Sınıf 21.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Teachable Machine ile Makine Öğrenmesi Deneyimlemesi
- Farklılaştırma Destekleme – Eşleştirme Etkinliği
- TYMM BTY 5.Sınıf 5.Tema Ders Planı
22.HAFTA /// YAPAY ZEKA ALT DALLARI /// 23-27 Şubat 2026
Tema 5: YAPAY ZEKA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.5.1. Yapay zekâ uygulamalarını sınıflandırabilme
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Yapay Zeka Kullanım Alanları
- Uygulama Etkinliği – Yapay Zeka Code Org Saati
- TYMM BTY 5.Sınıf 22.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – İnfografik hazırlama (eğer vakit kalırsa zenginleştirme için uygun öğrenciler Canva üzerinde İnfografik hazırlarlar.)
- Farklılaştırma Destekleme – Anagram Bulmaca
- TYMM BTY 5.Sınıf 5.Tema Ders Planı
23.HAFTA /// YAPAY ZEKA ETİĞİ /// 2-6 Mart 2026
Tema 5: YAPAY ZEKA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.5.2. Yapay zekâya ilişkin etik ve güvenlik/gizlilik önlemlerini yönetebilme
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Yapay Zeka Etiği
- TYMM BTY 5.Sınıf 23.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Yapay Zeka Etiği hakkında Kelime işlemcide hikaye yazma etkinliği
- Farklılaştırma Destekleme – GameShow
- TYMM BTY 5.Sınıf 5.Tema Ders Planı
24.HAFTA /// YAPAY ZEKA VE GÜVENLİK /// 9-13 Mart 2026
Tema 5: YAPAY ZEKA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.5.2. Yapay zekâya ilişkin etik ve güvenlik/gizlilik önlemlerini yönetebilme
- Belirli Günler ve Haftalar: 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü için etkinlik – Mehmet Akif ERSOY Evi Müzesi Sanal Tur
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Yapay Zeka ve Güvenlik/Gizlilik
- TYMM BTY 5.Sınıf 5. Tema Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Öğrenciler defterlerine 5.tema için 10 tane açık uçlu soru yazar.
- Farklılaştırma Destekleme – Ders Notu
- TYMM BTY 5.Sınıf 5.Tema Ders Planı
25.HAFTA /// PROBLEMİ KEŞFEDİYORUZ /// 23-27 Mart 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.6.1. Problem çözümü için algoritmik düşünebilme
a) Günlük yaşamda karşılaştığı bir problemi belirler.
b) Belirlediği problemin girdi ve çıktılarını belirler.
- Belirli Günler ve Haftalar: 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü – 360 Sanal Müze Turu – Çanakkale Şehitliği (ücretsiz)
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Günlük Yaşamda Problem Kavramı, Bir Problemin Girdi ve Çıktıları
- TYMM BTY 5.Sınıf 25.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Hanoi Etkinliği
- Farklılaştırma Destekleme – Stroke Puzzle Etkinliği
- TYMM BTY 5.Sınıf 6.Tema Ders Planı
2.DÖNEM 1.SINAVA HAZIRLIK İÇERİKLERİ LİSTESİ
Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi 5.Sınıf
26.HAFTA /// PROBLEMİ ÇÖZÜYORUZ /// 30 Mart – 3 Nisan 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.6.1. Problem çözümü için algoritmik düşünebilme
c) Belirlediği problemin çözümüne ilişkin işlem adımlarını listeler.
- Online Bilgi Edinme – Problem Çözüme Stratejileri
- Etkileşimli Okuma – Problem Çözme ve Algoritma
- TYMM BTY 5.Sınıf 26.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Mayın Tarlası
- Farklılaştırma Destekleme – Ayran Yapma Algoritması
- TYMM BTY 5.Sınıf 6.Tema Ders Planı
27.HAFTA /// AKIŞ ŞEMASI /// 6-10 Nisan 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.6.1. Problem çözümü için algoritmik düşünebilme
ç) İşlem adımlarını akış şeması ile gösterir.
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Algoritma ve Akış Şeması
- TYMM BTY 5.Sınıf 27.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Akış Şeması Ek Çalışmaları
- Farklılaştırma Destekleme – Akış Şeması Şekilleri Oyunlaştırması
- TYMM BTY 5.Sınıf 6.Tema Ders Planı
28.HAFTA /// ALGORİTMAMI TEST EDİYORUM /// 13-17 Nisan 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.6.2. Algoritma oluşturmada test edebilme-hata ayıklayabilme
a) Geliştirdiği algoritmayı test eder.
- Etkileşimli Okuma ve Etkinlikler – Algoritmayı Test Etmek
- TYMM BTY 5.Sınıf 28.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Akış Şemalarını Test Et!
- Farklılaştırma Destekleme – https://compute-it.toxicode.fr/ (ilk 4 bölüm)
- TYMM BTY 5.Sınıf 6.Tema Ders Planı
- Maarifin Kalbinde Çocuk Etkinliği – https://www.tbmm.gov.tr/Sayfa/SanalTur
29.HAFTA /// HATA AYIKLAMA /// 20-24 Nisan 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.6.2. Algoritma oluşturmada test edebilme-hata ayıklayabilme
b) Hataları ayıklayarak algoritmayı kullanıma hazır hâle getirir.
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Hata Ayıklama: Algoritmayı Düzeltme Sanatı
- TYMM BTY 5.Sınıf 29.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – (Draw io da 29.haftanın değerlendirme sorunun cevabı için akış şeması çizer)
- Farklılaştırma Destekleme – Doğru-Yanlış Çarkı
- TYMM BTY 5.Sınıf 6.Tema Ders Planı
- Maarifin Kalbinde Çocuk Etkinliği – https://www.tbmm.gov.tr/Sayfa/SanalTur
30.HAFTA /// YAZILIMDA KULLANILAN BİLEŞENLER /// 27-30 Nisan 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.6.3. Yazılım geliştirme sürecinde kullanılan bileşenlerden yararlanabilme
a) Yazılım geliştirme sürecinin bileşenlerini tanımlar.
b) Yazılım geliştirme sürecinin bileşenlerini kullanır.
c) Yazılım geliştirme sürecinde kullandığı bileşenleri değerlendirir.
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Yazılımda Kullanılan Bileşenler
- TYMM BTY 5.Sınıf 30.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma Zenginleştirme – Etkileşimli Okuma Karar Yapıları ve Döngüler
- Farklılaştırma Destekleme – Yazılımda Kullanılan Bileşenler Testi
- TYMM BTY 5.Sınıf 6.Tema Ders Planı
- Maarifin Kalbinde Çocuk Etkinliği – https://www.tbmm.gov.tr/Sayfa/SanalTur
31.HAFTA /// BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ HAFTASI /// 4-8 Mayıs 2026
Okul Temelli Planlama
BilgeBT’nin 2026 Bilişim Teknolojileri Haftası Teması: Siber Zorbalık
- Etkileşimli Okuma Etkinliği – Siber Zorbalık
- Oyunlaştırma ile Bilişim Teknolojileri Haftası Dijital Etkinlikleri
- Bilişim Haftası Baskıları (Makale, afişler, teknoloji kullanım anketi)
32.HAFTA /// Blok Kodlamaya Giriş /// 11-15 Mayıs 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
BTY.5.6.4. Blok tabanlı ortamda yazılım geliştirme sürecini yönetebilme – a) Blok tabanlı ortamda yazılım geliştirme sürecini planlar.
- Bu haftaya başlarken Kahoot Etkinliği
- Etkileşimli okuma – Blok Tabanlı Yazılım geliştirme
- Code.Org ile Blok Tabanlı programlama
- 32. Hafta Değerlendirme
33.HAFTA /// Code Org ile Blok Kodlama /// 11-15 Mayıs 2026
Tema 6: YAZILIM TASARIMI VE PROGRAMLAMA
BTY.5.6.4. Blok tabanlı ortamda yazılım geliştirme sürecini yönetebilme – a) Blok tabanlı ortamda yazılım geliştirme sürecini planlar.
- Kahoot Etkinliği (mayıs 2)
- Code.Org ile Labirent Kodlama
- 33. Hafta Değerlendirme
2.DÖNEM 2.SINAVI İÇİN HAZIRLIK
- 5.Sınıflar 2.Dönem 2.Sınav İçin Örnek Sorular
- Sınava hazırlık dijital etkinlikleri
1.DÖNEM İÇERİKLERİ
1.HAFTA /// DİJİTAL DÜNYAYA MERHABA /// 8-12 Eylül 2025
Öğrenme Çıktısı: BTY.5.1.1. Günlük yaşamda kullanılan bilişim teknolojilerini sınıflandırabilme
- Öğrencilerle Tanışma Etkinliği /// Tanışma Kartları
- “Yeşil Vatan-Benim Okulum Geleceğe Çare” Dijital Oyun Etkinliği
- Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi 5.Sınıf Tanıtım Videosu
- Bilişim Deyince Etkinliği
- BT Kullanım Alanları Sınıf Etkinliği
- TYMM BTY 5.Sınıf 1.Hafta Değerlendirme
- TYMM BTY 5.Sınıf 1.Hafta Ders Planı
2.HAFTA /// BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİNİ DOĞRU KULLANIRIM /// 15-19 Eylül 2025
Öğrenme Çıktıları: BTY.5.1.1. Günlük yaşamda kullanılan bilişim teknolojilerini sınıflandırabilme
BTY.5.1.2. Bilişim teknolojilerinin birey ve toplum üzerindeki etkilerini özetleyebilme
- Hatırlayalım > Bilişim Teknolojilerinin Kullanım Alanları (Sıfırbir Yayınları zKitaptaki sayfa 10 inceleme ve düşünelim etkinliği)
- Bilişim Teknolojilerinin Olumlu ve Olumsuz Etkileri Etkinlikleri
- Kavram Karikatürü Etkinliği > Doğru Oturuş
- Konu Özeti Video > Doğru Oturuş
- TYMM BTY 5.Sınıf 2.Hafta Değerlendirme
- TYMM BTY 5.SINIF DERS PLANI
3.HAFTA /// BİLİNÇLİ DİJİTAL VATANDAŞ /// 22-26 Eylül 2025
Öğrenme çıktısı: BTY.5.1.3. Dijital vatandaşlık uygulamalarını sınıflandırabilme
- Dijital Vatandaş Kimdir? – Öğrenme Süreci
- Dijital Ayak İzi – Öğrenme Süreci
- eDevlet Uygulamaları – Öğrenme Süreci
- TYMM BTY 5.Sınıf 3.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma – Zenginleştirme /// Dijital Vatandaşlığın 9 Boyutu
- Farklılaştırma – Destekleme
- TYMM BTY 5.SINIF DERS PLANI
4.HAFTA /// YAPAY ZEKA TEMELLERİ /// 29 Eylül – 3 Ekim 2025
Öğrenme çıktısı: BTY.5.1.4. Yapay zekâ ile ilgili temel kavramları ve özellikleri sorgulayabilme
- Yapay Zeka Kavramı – Öğrenme Süreci
- TYMM BTY 5.Sınıf 4.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma – Zenginleştirme /// OKUMA PARÇASI /// John McCarthy ve Yapay Zekânın Doğuşu
- Farklılaştırma – Destekleme /// YAPAY ZEKA TEMELLERİ BOŞLUK DOLDURMA ETKİNLİĞİ
- TYMM BTY 5.SINIF EKİM DERS PLANLARI
5.HAFTA /// BİLGİSAYARIN BİLEŞENLERİ /// 6-10 Ekim 2025
Öğrenme çıktısı: BTY.5.1.5. Bilgisayar sistemlerini çözümleyebilme
- BİLGİSAYAR SİSTEMLERİNİN TEMEL BİLEŞENLERİ
– Öğrenme süreci - Giriş Birimi – Çıkış Birimi – Dijital Etkinlik
- Bilgisayarın İçi-Dışı – Dijital Etkinlik
- TYMM BTY 5.Sınıf 5.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma – Zenginleştirme /// Donanım Birimleri ve Görevleri Dijital Etkinlik
- Farklılaştırma – Destekleme /// Kelime Avı: Donanımlar
- TYMM BTY 5.SINIF EKİM DERS PLANLARI
6.HAFTA /// BİLGİSAYAR KULLANIYORUZ /// 13-17 Ekim 2025
- Klavye ve Fare – Öğrenme süreci
- Fare Çalışması İçin Yapboz
- Dijital Etkinlik Donanım mı? Yazılım mı?
- Yazılım ve İşletim Sistemi – Öğrenme süreci – Etkileşimli Okuma
- TYMM BTY 5.Sınıf 6.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma – Zenginleştirme /// Uçak Oyunu
- Farklılaştırma – Destekleme /// Test Klavye Tuşları
- TYMM BTY 5.SINIF EKİM DERS PLANLARI
7.HAFTA /// OKUL TEMELLİ PLANLAMA CODEWEEK 2025 /// 20-24 Ekim 2025
8.HAFTA /// DOSYA YÖNETİMİ /// 27-31 Ekim 2025
- BİLGİM NE KADAR YER KAPLAR? – Öğrenme Süreci
- Dosya Kavramı – Sunum ve Etkinlikler
- DOSYA VE KLASÖR KAVRAMI – Öğrenci Kağıdı
- Farklılaştırma – Zenginleştirme /// Tren Oyunu
- Farklılaştırma – Destekleme /// Görsel Dosyası Bulma Oyunu
- ÖDÜL ETKİNLİĞİ /// Piksel Boyama Defteri
- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı – Dijital Etkinlikler
- TYMM BTY 5.SINIF EKİM DERS PLANLARI
1.DÖNEM 1.SINAVA HAZIRLIKLAR
- Maarif Modeli Bilişim Teknolojileri 5.Sınıf Örnek Sınav (Cevap Anahtarı Eklendi)
- Etkinliklerle Sınava Hazırlık İçeriği (Ekim 2025)
- Etkinliklerle Sınava Hazırlık 2.Sayfa (Kasım 2025)
- Sınav için önemli konuların özetleri sunumu
9.HAFTA /// GÖRSEL İŞLEME /// 03-07 Kasım 2025
Atatürk Haftası için Etkinlikler
- TSK Anıtkabir sitesi https://www.anitkabir.tsk.tr/index.html
- Anıtkabir 360 derece tur: https://www.360tr.com/anitkabir-giris-panorama-sanal-tur_068bb011b_tr.html
DİJİTAL ÜRÜN TASARIM VE GELİŞTİRME – Görsel Düzenleme Programlarına Giriş
BTY.5.2.1 Görsel düzenleme programlarından yararlanabilme
BTY.5.2.2 Görsel için kurgu oluşturabilme
- Görsel İşleme Programları – Etkili Okuma
- Paint için başka öneriler 2
- Video ile örnek proje “Paint’de Türk Bayrağı Çizimi”
- Bu hafta uygulama temelli olduğu ve içerikte bolca değerlendirme olduğu için ek değerlendirme olmayacaktır.
- TYMM BTY 5.SINIF KASIM DERS PLANLARI
10. HAFTA /// GÖRSEL İŞLEME /// 17-21 Kasım 2025
BTY.5.2.2 Görsel için kurgu oluşturabilme
BTY.5.2.3 Görsel dosyası geliştirebilme
- Etkileşimli Okuma /// Canva ile Görsel İşleme
- Uygulama Etkinliği /// Yeşil Vatan Afişi (https://pubhtml5.com/bookcase/dofw/ Sıfır Bir Yayınları – Robotik Kodlama 3. kitabında “Canva ile Tasarlıyoruz” etkinliğinden yararlanarak “Yeşil Vatan” temasında öğrenciler afiş tasarımı yaparlar)
- Farklılaştırma – Zenginleştirme – Kutu Açma Oyunu – Kurgu
- Farklılaştırma – Destekle – Eşleştirme Canva ve Kurgu
- TYMM BTY 5.SINIF KASIM DERS PLANLARI
11. HAFTA /// KELİME İŞLEMCİLERLE ÇALIŞMAK /// 24-28 Kasım 2025
Öğrenme çıktıları:
| a) Kelime işlemci programlarının temel özelliklerini tanır. b) Uygun kelime işlemci programını belirler. c) Belirlenen kelime işlemci programının arayüz özelliklerini kullanır. ç) Kullanılan kelime işlemci programını kullanım alanları/verimliliği açısından değerlendirir. |
- Kelime İşlemcilerle Çalışmak – Bilgi ve Etkinlik sayfası
- Uygulama Etkinliği – Metin Belgesi Oluşturmak ve Düzenlemek
- TYMM BTY 5.SINIF KASIM DERS PLANLARI
- WORD için ders notu
12.HAFTA /// LIBREOFFICE WRITER İLE ÇALIŞMAK /// 1-5 Aralık 2025
- Ders notu – LibreOffice Writer ile Çalışmak
- 12. Hafta Değerlendirme Etkinliği
- Farklılaştırma – Zenginleştirme – Uygulama “İstiklal Marşı’nı Yazıp Düzenliyorum”
- Farklılaştırma – Destekleme – BİÇİMLENDİRME KOMUTLARI ETKİNLİĞİ
- TYMM BTY 5.SINIF ARALIK DERS PLANLARI
13. HAFTA /// SUNUM YAZILIMLARIYLA ÇALIŞMAK /// 8-12 Aralık 2025
- Sunum yazılımları temel bilgiler – Kitap 54-60 (https://dijital.sifirbiryayinlari.com.tr/public-library/)
- LibreOffice İmpress ile Çalışmak – Etkileşimli okuma, dijital etkinlik ve mini ders notu
- Uygulama Etkinliği – Hobilerimi Tanıtıyorum
- Farklılaştırma – Zenginleştirme – Sunum Yazılımları Komutları
- Farklılaştırma – Destekleme – Anagram etkinliği
- TYMM BTY 5.SINIF ARALIK DERS PLANLARI
14. HAFTA /// SUNUM DOSYASI OLUŞTURMAK /// 15-19 Aralık 2025
- Uygulama Etkinliği – Atatürk ve Bilim (İmpress ya da Powerpoint için etkinlik)
- Sunum Değerlendirme Sayfa 60 (https://dijital.sifirbiryayinlari.com.tr/public-library/)
- Farklılaştırma – Zenginleştirme (Doğru Yanlış Etkinliği ile Sunum Yazılımları)
- Farklılaştırma – Destekleme (Konuşan Belge)
- TYMM BTY 5.SINIF ARALIK DERS PLANLARI
1.Dönem 2.Sınav için
15. HAFTA /// BİLGİSAYAR AĞLARI /// 22-26Aralık 2025
NOT: Bu hafta sınav haftası olduğu için mevcut içerik zaman olarak ancak uygulanabilirdir. Yukarıda sınav için etkinlikler mevcuttur
| BTY.5.3.1. Bilgisayar ağları ve bileşenlerini sorgulayabilme |
- Bilgisayar ağları – Sunum ve dijital etkinlikler
- Öğrenci etkinlik kağıdı ve dijital çalışma (kağıttaki etkinlikler için yukarıdaki sunumdan faydalanılabilir ya da https://dijital.sifirbiryayinlari.com.tr/ üzerinden kitap 74-76 ya da arama motorundan faydalanabilirsiniz.)
- TYMM BTY 5.SINIF ARALIK DERS PLANLARI
16. HAFTA /// AĞ TÜRLERİ VE BAĞLANMA YÖNTEMLERİ /// 29 Aralık 2025 – 2 Ocak 2026
Öğrenme çıktısı – BTY.5.3.2. Bilgisayar ağları ve bağlanma yöntemlerini sınıflandırabilme
- Bilgisayar Ağları Bağlanma Yöntemleri – Sunum ve uygulama kağıdı
- 16.Hafta Değerlendirme
- Farklılaştırma – Zenginleştirme – Ağ Bileşenler Kart Eşleştirme
- Farklılaştırma – Destekleme – Kavram Bulma Etkinliği
- Ek Çalışma /// 2026 Takvimi
- TYMM BTY 5.Sınıf Ocak Ayı Ders Planı
17. HAFTA /// İNTERNET TEMELLERİ /// 5 – 9 Ocak 2026
- İnternet Temelleri (Video, sunum ve dijital etkinlikler)
- Değerlendirme etkinliği
- Farklılaştırma – Zenginleştirme (Öğrenciler Türk Bayrağı hakkında arama motoru üzerinde araştırma yaparak dijital sunum hazırlarlar)
- Farklılaştırma – Destekleme (Öğrenciler internet hakkında dijital afiş hazırlarlar)
- TYMM BTY 5.Sınıf Ocak Ayı Ders Planı


