5.Sınıf /// Temel Kavramlar /// Sunu Etkinliği” konusunda Bir Fikir

  1. Hocam merhaba, öncelikle verdiğiniz emekler için size minnettarım. Sitenizden oldukça faydalanıyorum. Temel kavramlar sunumunda bir soru kısmında faydasız zararlı bt olarak oyun konsolu demişsiniz. Bana soru biraz sıkıntılı gibi geldi. Neticede oyun konsolu ile oyun oynamak, eğlenceli vakit geçirmek (fazla olmadığı sürece) zararlı olmayabilir. Acaba fazla kullanıldığında mı deseniz.

  2. Merhaba hocam öncelikle paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.Ama oyun konsolu cevabı biraz öğrencilerin kafasını karıştıracak gibi.

    1. Selamlar hocam video oyunlar faydasız yani her hangi bir katkı sağlanması beklenmez ya da çok uzun süre kullanımında çeşitli zararlara yol açabilir. Cümlede de veya yazıyor iyi dersler.

  3. Hocam oyun konsolu sıkıntılı bir soru gibi geldi bana da mutlaka oyun konsolu ile faydalı işler de yapılabilir örneğin 1. dünya savaşı simülasyonu bir oyunda harita, tarih ve daha bir çok bilgi edinilebilir. Oyun zararlıdır genellemesi kazanımlarla da örtüşmüyor oyunun faydaları ve zararları olabilir. Oyun bağımlılığı ise telefon bağımlılığı gibi bilimsel bir hastalık olarak düşünülebilir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.