CodeWeek 2022

Selamlar bir CodeWeek haftasından daha eğer CodeWeek için geniş bilgi almak isterseniz ve başka projelere de kayıt için Özgür hocamın sayfasına mutlaka bakın. CodeWeek 2022 için bu sene Türkiye “Matematik” temasını almış. Matematik ile ilgili kodlamalar ve çalışmalar yapabilirsiniz.

“KODLAMA KORİDORU” (CodeWeek kodu: cw22-MN4M3) Etkinliklerinde okul koridorumuzda istediğinizi seçiyorsunuz. Panoları öğrencilerle süslüyorsunuz. Dilerseniz çıktı almak için aşağıya barkovizyon için hazırladığım çalışmanın PDF halini de bırakıyorum. Ayrıca koridorda ya da okulunuzda TV varsa YouTube’a video içerik hazırladım.

Video aşağıdadır.


Bu etkinlikte herkes kendi okuluna göre koridorunu süsleyip, kullanacak. İmkanı olanlar koridorlara stantlar açabilir. Mesela ben koridora çeşitli stantlar açmayı planlıyorum, tabi bu işleri teknoloji tasarım öğretmeni arkadaşımla yapacağız 🙂 tasarım, bilgisayarsız kodlama, mobil kod gibi stantlar olacak.

Panolarda işinize yarar diye PDF hemen aşağıda


Not: İlk çalışmayı anaokulu, ilkokul 1-2 sınıf öğrencileri ve özel eğitim sınıfları için yayınladım. Aşağıdaki pdf dosyası. İstediğiniz sayfaları baskı alıp etkinlik yapabilirsiniz. Hemen altında ilkokul 3, 4 ve ortaokul 5.sınıflar için bilgisayarsız bir etkinlik var (Bu etkinlikleri Türkçeleştirdim). Yine çalışma hazırlarsam ekleyeceğim…


CodeWeek 2022” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.